• Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi w oddziale przedszkolnym – 22 kwietnia 2022r. przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały na temat ochrony środowiska. Dzieci dowiedziały się co to jest ekologia, recykling i jak należy dbać o naszą planetę.

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,

że tylko to wszystko, co robimy dla innych,

jest tym, co naprawdę warto robić”

Carroll Lewis

Uczniowie klasy IV a, IV b i V b wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły pragną złożyć serdeczne podziękowania firmie Zakłady Metalowe DEZAMET z Nowej Dęby oraz Zakładom Chemicznym SIARKOPOL Tarnobrzeg sp. z o.o. za ufundowanie interaktywnych monitorów multimedialnych do trzech sal lekcyjnych. Dzięki Państwa ofiarności kolejne dzieci naszej szkoły mogą już dziś cieszyć się dostępem do nowoczesnych technologii, a nauczyciele w atrakcyjny sposób prowadzić zajęcia edukacyjne. DZIĘKUJEMY

• Pomoc dla dzieci z Ukrainy

"Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą".

/Adam Asnyk/

Dzisiejszego dnia odbył się trzeci z kolei i ostatni KIERMASZ CIAST.

To dzięki dobroci serc Waszych... zaufaniu... współpracy... i działaniu możemy razem nieść pomoc bliźnim w potrzebie.

• Pieczemy gofry:)

Dziś pięknie zapachniało w naszym przedszkolu, tym razem mali kucharze z najstarszej grupy zapoznali się z przepisem na pyszne gofry. Dzieci z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je do miski. Kiedy wszystko było gotowe, Panie zabrały się za pieczenie. A dzieci w tym czasie zajęły sie krojeniem dodatków owocowych. Wszędzie unosił się wspaniały aromat pieczonego ciasta. Dzieci z niecierpliwością czekały aż gofry będą gotowe. Każdy mógł sam zdecydować z czym będzie je jadł. Do wyboru była bita śmietana, galaretka - która przygotowalismy dzień wczesniej, przerózne owoce i dżem . Gofry były tak pyszne, że nie obeszło się bez dokładki. Nasze przedszkolaki uwielbiają takie kulinarne zajęcia, ponieważ to sama przyjemność spożywać to, co się samodzielnie przygotowało.

• Prima Aprilisowe żarty

Dziś w ramach PRIMA APRILISOWYCH żartów nasi uczniowie wcielili się w rolę szkolnych belfrów. Dostojnie się prezentowali, część lekcji prowadzili i dzięki temu. Nauczyciele swoje odbicie "po drugiej stronie lustra" zobaczyli "Młode" szanowne grono pedagogiczne pokój nauczycielski odwiedziło, a my mamy nadzieję na to... aby kiedyś w przyszłości tutaj powróciło i w naszej szkole nowe pokolenie uczyło. Wszyscy z klasą i humorem świetnie się bawili, tydzień zakończyli i w weekend wskoczyli.

Jest taki dzień w roku, który obchodzimy w Polsce na niebiesko.

Ten dzień to 2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Według Światowej Organizacji Zdrowia obecnie u 1 na 100 osób diagnozuje się autyzm. Oznacza to, że w Polsce mówimy o liczbie 400.000 osób z zaburzeniami o tym charakterze. Dlatego właśnie tak ważne jest poznanie ich funkcjonowania.

• Prima aprilisowe żarty

SAMORZĄD UCZNIOWSKI OGŁASZA

iż jutro, kwietnia pierwszego wypada dzień żartów , więc zachęcamy ucznia każdego do przebrania się za nauczyciela przez siebie wybranego, oczywiście w naszej szkole uczącego.

Zaznaczamy, że to nie prima aprilisowe żarty i zachęcamy do wspólnej zabawy

Każdy jednak niech pamięta o kulturze zachowania, wyczucia granic i nie obrażania

• Wycieczka klasy 2b

Wycieczka klasy 2b do Parku trampolin Jump Planet w Mielcu.
            Bardzo byliśmy uradowani, że 8 marca udało nam się zorganizować klasową wycieczkę do Parku Jump Planet.
            Czekało tam na nas wiele atrakcji. Doskonaliliśmy motorykę małą i dużą oraz poczucie rytmu, gdy skakaliśmy na
            trampolinach w takt muzyki. Podnosiliśmy sprawność fizyczną oraz koordynację ruchową korzystając ze ścianki wspinaczkowej i różnego rodzaju innych atrakcji Parku Jump Planet. Była to świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania naszych zainteresowań, oraz do integracji społeczności klasowej. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Z pewnością ją powtórzymy. Bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i radosnych przeżyć wróciliśmy do szkoły, gdzie czekał na nas pyszny obiad.

• Pomoc dla dzieci z Ukrainy

Niesamowitych i o wielkim sercu Rodziców i Uczniów mamy, którzy jak zawsze są otwarci na nasze apele i niosą pomoc. W dniu dzisiejszym odbył się KIERMASZ CIAST, z którego wpływ w całości przeznaczamy na dzieci z Ukrainy, które przebywają w ośrodku w Bojanowie. Dzisiejszy kiermasz ciast przygotowali Rodzice wraz z uczniami klas I-III. KOCHANI, zebraliśmy dziś niesamowitą kwotę 2737,30 zł

• Rekolekcje wielkopostne

Organizacja dni 14, 15, 16 marca 2022 r.

Rekolekcje Wielkopostne w parafii p. w. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie

Klasy 1 – 3 godz.: 9.30 – 10.30 (poniedziałek, wtorek, środa)

Szczegółowy harmonogram:

9.00 – zbiórka wszystkich uczniów pod szkołą- wyjście wspólne opieka nad uczniami podczas drogi do kościoła i z powrotem sprawują opiekunowie grup.

• Klub "u Zybury"

W związku z działalnością Klubu „u Zybury” zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas I- VIII Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie do uczestnictwa w zajęciach. Zapewniamy pomoc w nauce, interesujące zajęcia plastyczne i sportowe. W ramach zajęć uczestnicy mogą skorzystać z posiłku. Zajęcia mają charakter nieodpłatny i odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki od 15:30 do 18:30. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do p. Katarzyny Maciąg.

• Rekrutacja do Przedszkola nr 4

Rodziców, których dzieci już uczęszczają do naszego przedszkola prosimy o złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w terminie do 22 marca 2022 r., natomiast wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola prosimy składać do 31 marca 2022 r. Deklaracje i wnioski o przyjęcie można otrzymać u Pani intendentki, bądź pobrać z naszej strony internetowej wraz z załącznikami.

Czwartek 16.05.2024