• Informacje o nas

•       INFORMACJE O NAS...

Świetlica opiekuńczo-wychowawcza działająca przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Bronisława Zybury w Nowej Dębie stanowi integralną część szkoły. Realizuje zadania wynikające z Programu Wychowawczego szkoły. Zajęcia odbywają się zgodnie z rocznym planem pracy oraz miesięcznymi rozkładami materiałów podzielonymi na hasła tygodnia.
            Świetlica wyposażona jest w sprzęt do prowadzenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych: urządzenia audiowizualne, komputer, gry stolikowe, programy
          i gry multimedialne oraz materiały do zajęć plastyczno-technicznych.
            Świetlica obok funkcji opiekuńczo-wychowawczej pełni również funkcję dydaktyczną. Realizowane są tu zagadnienia o charakterze kształcącym, dostosowane do możliwości i potrzeb dzieci.
            Świetlica oferuje uczniom pomoc w nauce, rozwijanie działalności poznawczej, artystycznej i rozrywkowej. Poprzez prace z zakresu zajęć plastycznych, technicznych uczniowie rozwijają swoją inwencję twórczą. Prace uczniów eksponowane na gazetkach ściennych pozwalają zaistnieć uczniom, którzy biorą czynny udział w zajęciach praktycznych. W ramach działalności dydaktycznej świetlica umożliwia uczniom odrabianie lekcji i pomoc uczniom słabszym. Zajęcia tematyczne, a także stosowanie rozmaitych gier i zabaw wzmacniają więzi między uczniami, sprzyjają w nawiązywaniu bliższych kontaktów.
            Świetlica jest miejscem, w którym przebywają dzieci z kl. 1-3 rodziców pracujących oraz dzieci dojeżdżające do szkoły - po uprzednim wypełnieniu karty zgłoszeniowej. Zajęcia opiekuńczo - wychowawcze przeprowadzane są również dla uczniów nie mających lekcji z powodu nieobecności nauczyciela prowadzącego.

Świetlica zapewnia opiekę pedagogiczną od godziny 6:30 do 15:30.

Regulamin korzystania ze Świetlicy

Świetlica jest miejscem, w którym przebywają dzieci rodziców pracujących oraz dzieci dojeżdżające.

W świetlicy nie korzystamy z telefonów komórkowych.

Idziemy do świetlicy przed rozpoczęciem zajęć, po ich zakończeniu oraz podczas godzin wolnych.

Estetyczny wygląd i dbałość o higienę osobistą to nasz obowiązek.

Tornistry pozostawiamy w wyznaczonym do tego miejscu.

Lubimy porządek i czystość.

Informujemy o wyjściu ze świetlicy i szkoły.

Chętnie uczestniczymy w zajęciach świetlicowych.

Absolutnie nie ruszamy cudzych rzeczy.

Jesteśmy kulturalni.

Aktywnie uczestniczymy w niesieniu pomocy młodszym koleżankom i kolegom.

Każdy przestrzega zasad bezpieczeństwa podczas zabaw w sali i na powietrzu.

Dbamy o piękny język polski.

O odpowiedzialności za samowolne opuszczenie świetlicy wychowawcy nie biorą.

Musimy przestrzegać regulaminu świetlicy aby wszystkim, którzy z niej korzystają było dobrze.

W naszej świetlicy:

- mówimy do siebie po imieniu,
          - słuchamy siebie nawzajem, czyli jedna osoba mówi reszta słucha,
          - nie przeklinamy,
          - nie wyzywamy innych,
          - bierzemy aktywny udział w zajęciach,
          - rozumiemy potrzeby i prawa innych,
          - odnosimy się do siebie z szacunkiem,
          - pomagamy sobie nawzajem,
          - dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych,
          - szanujemy przedmioty, z których korzystamy w świetlicy,
          - bójki, potyczki słowne, krzyki niemile widziane w naszym towarzystwie.