• Rządowy program „Dobry start”

Od 1 lipca br. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, rozpoczyna obsługę rządowego programu „Dobry start” (tzw. 300+). Wnioski będzie można składać tylko drogą elektroniczną, przy wykorzystaniu następujących kanałów:

- na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

- przez bankowość elektroniczną

- na portalu empatia.mpops.gov.pl

• Zakończenie Przedszkola w grupie III

Tyle było dni… Te słowa z pewnością są adekwatne do lat spędzonych wspólnie w przedszkolu na wspólnej zabawie, przeżywaniu sukcesów, rozwiązywaniu wspólnie problemów itp. Przedszkole stało się dla dzieci drugim domem, który starałyśmy się w jak najlepszy sposób stworzyć. Dnia 22.06.2021r. odbyło się uroczyste pożegnanie naszych starszaków. Dzieci tego dnia zaprezentowały program artystyczny, bogaty w wiersze, piosenki i tańce. Po części artystycznej zostały wręczone dzieciom dyplomy, książki oraz upominki. Ten wspólny rok minął nam bardzo szybko. Było wiele zabawy i nauki, było mnóstwo wspaniałych chwil... Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy wspominać te wspólne miesiące z uśmiechem na twarzy. Wszystkich zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmiku z uroczystości.

• Wycieczka rowerowa klasy III a

W dniu 17 czerwca klasa 3 a wraz z wychowawczynią p. Renatą Narolską oraz Rodzicami udała się na wycieczkę rowerową. Głównym celem było spędzenie czasu wolnego w sposób czynny na powietrzu, poznanie ścieżek rowerowych, prawidłowa jazda w kolumnie oraz wspólna zabawa przy ognisku.

Wyruszyliśmy o godzinie 9.00, by po 20 minutach dotrzeć na „Lisią Górkę”, uroczą polankę w środku lasu. Tam czekało na nas ognisko i pieczenie kiełbasek, przygotowane przez Rodziców, ale najważniejsze - świetna zabawa. Każdy znalazł dla siebie jakieś ciekawe zajęcie: obserwowanie przyrody, robienie zdjęć, granie w piłkę, jazda na rowerze po górkach wokół polany, „hopki” na rowerach w wykonaniu chłopców. Ale najfajniejsze było wspólne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, z dala od miejskiego hałasu. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Z pewnością ją powtórzymy. Bardzo zadowoleni wróciliś

• Wycieczka grupy III do Bałtowa

Dnia 11.06.2021r. grupa III z przedszkola wyruszyła na wycieczkę do Bałtowa. Pani przewodnik oprowadziła grupę po JuraParku, przybliżając informacje o różnych gatunkach dinozaurów. Przejażdżka amerykańskim autobusem po Zwierzyńcu Górnym była idealną okazją by zobaczyć jak żyją zwierzęta gatunków zarówno rodzimych jak i egzotycznych przedstawicieli z innych kontynentów. Zwierzyniec Dolny również mocno zaskoczył najmłodszych, którzy podziwiali mniejsze zwierzęta. W Sabatówce dzieci przeniosły się w czasy dawnych Słowian spacerując po ich wiosce. Po smacznym obiedzie grupa spróbowała swoich sił w Parku Rozrywki, korzystając z wielu atrakcji. Słoneczna, ale nieupalna pogoda sprzyjała w zdobywaniu nowych doświadczeń, przez co wszyscy wrócili pełni wspomnień.

• Dzień Dziecka w grupie III

Przedszkolaki z grupy III pragną podzielić się wrażeniami z Dnia Dziecka, który odbył się 01.06.2021r. Nasze święto przywitało roześmiane słońce, które zabrało nas na wycieczkę do Cukierni na pyszne lody, następnie udaliśmy się do pobliskiego Parku Miejskiego, gdzie czas upływał nam radośnie na beztroskim hasaniu na placu zabaw. Korzystaliśmy z przeróżnych, dostępnych sprzętów, które pochłaniały naszą niespożytą energię. Pełni wrażeń i radosnych przeżyć wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekał na nas pyszny obiad a następnie kolejna niespodzianka w formie kolorowych prezentów oraz słodkich przekąsek:)

• DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 1 A

Osiedlowy plac zabaw stał się super atrakcją dla dzieci z klasy 1A. Wybraliśmy się tam w Dniu Dziecka, aby miło spędzić czas. Uczniowie mogli się pobawić, pograć w piłkę, uczestniczyli w różnych zabawach. Przerzucanie balonów wodnych było nie lada atrakcją zwłaszcza kiedy one pękały. Nie zabrakło też pieczonych jabłek, pianek i kiełbasek oraz smakołyków. Na koniec dzieci dostały lody, które są niezbędnym dodatkiem do ich Święta. O ciepło ogniska i posiłki zadbali rodzice za co Im serdecznie dziękujemy. To był bardzo miło spędzony czas🙂

• Dzień Mamy i Taty w grupie III

Mamo i Tato!

Bardzo Wam dziękuję,

za Wasze serce uśmiech Wam daruję,

Bądźcie szczęśliwi, żyjcie dla mnie długi czas

i pamiętajcie, że ja bardzo Kocham Was!

W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki z grupy III przygotowały dla swoich rodziców uroczysty występ z okazji Święta Mamy i Taty. Grupa zaprezentowała się bardzo pięknie a własnoręcznie przygotowane prezenty - wyszły wspaniale. Dzieci z naszej grupy wystąpiły również w Konkursie Poezji Dziecięcej „Kwiaty dla Mamy" zorganizowanym przez SOK w Nowej Dębie. Poniżej zapraszamy na fotorelację i wideorelację z naszej uroczystości.

• Przerwa wakacyjna

DRODZY RODZICE.

Informujemy, że planowana przerwa wakacyjna w Przedszkolu nr 4 będzie trwała od 01.07.2021 r. do 18.07.2021 r. Przedszkole czynne będzie w miesiącu lipcu od 19.07.2021 r. oraz cały miesiąc sierpień.

Zapisy chętnych prowadzone będą w terminie: 24.05.2021 r. - 15.06.2021 r. u wychowawców grup poprzez dziennik elektroniczny lub telefonicznie u Pani intendentki (tel. 15 8463989).

Działając na podstawie obowiązujących

aktów prawnych przypominam, że

25, 26 i 27 maja 20210 r. (egzamin ósmoklasisty)

są dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla klas I -VII.

Jednocześnie zgodnie z obowiązującym

kalendarzem roku szkolnego piątek 28 maja 2021 r.

jest również dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Czwartek 16.05.2024