• Jasełka z grupie Pszczółki i Sówki

11 stycznia 2024r. przedszkolaki z grupy Pszczółki i Sówki przedstawiły swoim Rodzicom, Babciom i Dziadkom piękne jasełka. Całą historię narodzin Pana Jezusa opowiadała Gwiazda i Anioły. Posłańcy w bieli przy każdej ze scen prowadzili Pastuszków i Mędrców do Maryi i Józefa, gdzie narodził się mały Jezusek. Wszystkie dzieci brawurowo odegrały swoje role. Całości dopełniły dwa piękne tańce, jak również wyśpiewana i wygrana przez dzieci historia Bożego Narodzenia, którą ukryły w kolędach i pastorałkach. Nasze przedstawienie obejrzeli zaproszeni Goście, którzy nagrodzili Artystów wielkimi brawami.

• Jasełka szkolne

Powróćmy na chwilę do przedświątecznego wydarzenia, które miało miejsce 22 grudnia w naszej szkole. W tym dniu wybrani uczniowie z klas 7b, 6b, 4a i 4b wystąpili w jasełkach pt. "Cuda dzieją się", które zostały zaadaptowane do współczesnych czasów.

Boża Dziecina przychodzi na świat i pragnie zagościć wśród zaabsorbowanych własnym wyglądem nastolatek. Następnie chce towarzyszyć typowej, polskiej rodzinie, która pochłonięta przedświątecznymi zakupami nie dostrzega cudu Bożego Narodzenia. Przychodzi do imprezowego nastolatka i chłopca, który większość czasu spędza przed komputerem. Bohaterowie jasełek nie rozumieją wesołej nowiny głoszonej przez Anioła. Ulegają podszeptom Diabła. Dopiero mała Zuzia dostrzega cud Bożego Narodzenia, dzięki czemu wszystkim otwierają się oczy i serca na tajemnicę Wcielenia...która niesie pokój, radość, dobro i miłość.

• Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej

13 grudnia uczniowie klas drugich odwiedzili miejscowe Muzeum Bombki Choinkowej. W tematykę bombkowej tradycji wprowadziła nas przemiła pani przewodnik. W pierwszej części spotkania zaprezentowała style, w jakich ubierane są choinki w innych krajach. Ujrzeliśmy drzewko udekorowane w stylu amerykańskim, wiktoriańskim, norweskim, francuskim oraz bliskim naszym sercom- stylu staropolskim. Następnie uczniowie obejrzeli wystawę unikatowych eksponatów zgromadzonych w ogromnych muzealnych gablotach. Można było w nich zobaczyć przeróżne owady, pojazdy, ryby, mikołaje, bałwanki. Były także bombki w kształcie wielkanocnych jajek, a także te stworzone na potrzeby amerykańskiego święta Halloween. W kolejnej części spotkania uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda sam proces rozgrzewania szkła, dmuchania bombek, a także malowania ich srebrem od środka. Później dzieci udały się do dekoratorni, w której

• Podsumowanie akcji "Szlachetna Paczka"

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom: uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że nasze uczestnictwo w akcji "Szlachetna Paczka" zakończyło się sukcesem !!!!!!

To dzięki Wam w wybranym przez nas domu zagościły radość i wiara, że nikt nie jest na tym świecie sam. Dziękujemy za towarzyszenie nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu.

• Konkurs "Moja pierwsza książka" rozstrzygnięty!

Do początkowych dni grudnia trwał ogłoszony przez bibliotekę szkolną konkurs "Moja pierwsza książka z biblioteki" dedykowany dla najmłodszych czytelników. Wzięli w nim udział uczniowie klasy I A oraz I B. Dzieci zachwyciły swoim talentem plastycznym oraz różnorodnym wyborem literatury. Wśród tylu pięknych ilustracji trudno było wybrać najlepsze prace, więc każdy uczeń został nagrodzony. Mamy nadzieję, że będzie to zachętą do ponownego sięgnięcia po książkę oraz zwiększenia grona aktywnych czytelników.

• Świąteczna biblioteka

Zapraszamy serdecznie do szkolnej biblioteki aby wypożyczyć książkę na świąteczną przerwę. Przy okazji możecie zobaczyć jakie książkowe nowości na Was czekają oraz świąteczną dekorację, którą z książek przygotowali Wasi koledzy i koleżanki z klasy 5A i 6B.

Bibliotekarki

• Świąteczne Pierniczki w grupie Sówki

• W Mikołajki czytamy "Mikołajka"

6 grudnia 2023r. uczniowie SP nr 3 od rana świętowali Mikołajki. Do szkoły przyszli ubrani na czerwono,
            z czerwonymi noskami i czapkami na głowach, ustawili się w kolejce po czerwone galaretki.

W szkolnej bibliotece świętowano po swojemu. Dla uczniów klas młodszych odbyło się głośne czytanie popularnej wśród najmłodszych powieści "Mikołajek" autorstwa Sempe’go i Goscinny’ego. Dlaczego „Mikołajek”? Odpowiedź oczywista!!! ponieważ dzisiaj obchodzimy Mikołajki!!! Najmłodsi słuchali o przygodach niesfornego chłopca, który ma dużo energii do psot i zabawy. Bibliotekarka przeczytała rozdział zatytułowany „Zabawa w kowbojów”.

Poniedziałek 29.04.2024